Menu
PKP CARGO S.A. planuje zakup nowych lokomotywy elektrycznych

PKP CARGO S.A. planuje zakup nowych lokomotywy elektrycznych

2018-10-05

PKP CARGO S.A. planuje zakup nowych lokomotywy elektrycznych i dlatego opublikowało za pośrednictwem platformy zakupowej ogłoszenie o rozpoznaniu rynku w zakresie możliwości pozyskania takich pojazdów w różnych wariantach.

PKP CARGO S.A. uruchomiło procedurę RFP (Request For Proposal), czyli zapytań ofertowych w zakresie cztero- lub sześcioosiowych lokomotywy do przewozów towarowych. Pytamy zarówno o pojazdy jedno-, dwu- i wielosystemowe, z modułami dojazdowymi i bez nich. W ogłoszeniu, które znajduje się na naszej platformie zakupowej (https://ezakupy.pkp-cargo.eu/) podaliśmy podstawowe parametry techniczne i eksploatacyjne, jakimi powinny się charakteryzować pojazdy. Ponadto część lokomotywy powinna mieć świadectwa dopuszczenia do ruchu nie tylko w Polsce, ale również w innych państwach europejskich.

Producenci mogą składać pytania dotyczące lokomotyw na platformie zakupowej w zakładce „Pytania/Informacje”, jeśli potrzebują dodatkowych danych, aby przygotować swoją ofertę sprzedaży. Propozycje sprzedaży lokomotyw muszą zostać złożone najpóźniej do 19 października br., do godz. 15.00. Oferty powinny zawierać: możliwy termin rozpoczęcia dostaw, zdolności produkcyjne zakładu (liczbę lokomotyw, które producent może zbudować w ciągu miesiąca), cenę pojazdu w dwóch wariantach – z lub bez modułu dojazdowego. Warto dodać, że procedura zapytań ofertowych nie oznacza od razu zakupu, jest to póki co tylko badanie rynku, sprawdzanie możliwości dostarczenia przez producentów interesujących nas lokomotyw. RFP nie rozstrzyga również ile pojazdów i jakich typów kupimy. Regulamin zapytania ofertowego jest dostępny w zakładce „Regulacje i procedury”.

Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A. podkreśla, że nowe lokomotywy są potrzebne, gdyż poprawią zdolności taborowe największego towarowego przewoźnika w Polsce. – Wozimy coraz więcej ładunków i w kolejnych latach chcemy wozić jeszcze więcej. Potrzebujemy do tego nowoczesnego taboru, aby sprostać wymaganiom klientów. Bez takich inwestycji rozwój Grupy PKP CARGO byłby utrudniony – mówi prezes Warsewicz. – Plany zakupu lokomotyw elektrycznych trzeba wiązać z ogłoszonym we wrześniu przetargiem na zakup blisko tysiąca platform intermodalnych. Będziemy mieli wagony i chcemy mieć lokomotywy do prowadzenia pociągów intermodalnych. Ten sektor przewozów towarowych dynamicznie się rozwija, a Grupa PKP CARGO chce być coraz bardziej znaczącym graczem na rynku intermodalnym w Polsce i za granicą – podkreśla Czesław Warsewicz.

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry