Menu
Papież pojedzie na krakowskie Błonia tramwajem od PESA Bydgoszcz

Papież pojedzie na krakowskie Błonia tramwajem od PESA Bydgoszcz

2016-07-28

Dzisiaj papież Franciszek przejedzie tramwajem produkcji PESA Bydgoszcz z rezydencji biskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej na Błonia. Pomysł, by papież skorzystał z komunikacji miejskiej, zrodził się podczas jednego z pierwszych spotkań dotyczących wizyty w Krakowie.

Przypomnijmy za depeszą PAP, co na ten temat mówił ks. Marek Hajdyła, szef sekcji wydarzeń centralnych Komitetu Organizacyjnego ŚDM: „Dyskutowaliśmy w kilkuosobowym gronie o różnych aspektach wizyty Franciszka w Polsce, zastanawiając się, jak nawiązując do jego prostoty oddać zwyczajny, otwarty styl sprawowania przez niego pontyfikatu papieskiego. Przyszło nam do głowy, że z ul. Franciszkańskiej na Błonia można pojechać tramwajem. Pomysł ten został wstępnie przyjęty z aprobatą przez stronę watykańską, potwierdzony podczas ich rekonesansu w Krakowie, a w końcu zaakceptowany przez Ojca Świętego”.

Do realizacji pomysłu włączyli się przedstawiciele MPK Kraków. Na papieski pojazd wybrano „Krakowiaka” – polski produkt, najnowszy na tamtejszych torach, jeden z ponad trzydziestu zakupionych i wyprodukowanych w ubiegłym roku przez PESA Bydgoszcz. To najdłuższy tramwaj w Polsce, 43-metrowy, mogący przewozić nawet 300 osób, bardzo zaawansowany technologicznie: klimatyzowany, wyposażony w nowoczesny system informacji pasażerskiej i, przystosowany do potrzeb pasażerów niepełnosprawnych.

Na przejazd papieski wybrany skład „Krakowiaka” został pomalowany na biało-żółto, a także ozdobiony herbem Krakowa, logo Światowych Dni Młodzieży oraz wypisanym w wielu językach hasłem ŚDM: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

 

Fot, materiały: PESA Bydgoszcz

TAGI

Pesatramwaje

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry