Menu
Ograniczy drgania i hałas. W Toruniu powstaje zielone torowisko

Ograniczy drgania i hałas. W Toruniu powstaje zielone torowisko

2019-11-15

W Toruniu, na ul. Chopina, trwa modernizacja torów tramwajowych. Ekipa torowa szlifuje, spawa i konserwuje szyny. Wkróce też stworzy ich zielone podłoże.

Efekt prac widać będzie dopiero na wiosnę, kiedy zasiana trawa się zazieleni. Poza efektem wizualnym, rozwiązanie to pozwoli zredukować drgania i ograniczyć hałas, a także wyeliminować z ulicznego powietrza pył i zatrzymać wilgoć.

- Prace trwają, ale przy takiej pogodzie, w deszczu, nie jest łatwo – mówi kierownik budowy z firmy Balzola, Wojciech Kulpiński. - Musimy uważać, bo przy intensywnych opadach może rozmiękać podłoże czy rozsegregować się beton. Pilnujemy, by tak się nie stało.

Prace torowe prowadzone są również na pobliskich Wałach gen. Sikorskiego. Tam wypełniono już komory szynowe.

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry