Menu
Niezwykła pasja muzyka. Rod Stewart zaprezentował... makietę kolei

Niezwykła pasja muzyka. Rod Stewart zaprezentował... makietę kolei

2019-11-15

Ma 124 metry długości i powstawała 23 lata. Rod Stewart, gwiazda światowej sceny muzycznej, autor takich utworów jak „Maggie May” i „Handbags and gladrags” zaprezentował własnoręcznie zbudowaną makietę miejsko-kolejową. Praca 74-letniego artysty przedstawia teren o powierzchni prawie 140 metrów kwadratowych.

Rod Stewart budowę makiety rozpoczął w latach 90.  Co w niej zaprezentował? Amerykańskie miasto w połowie lat 40. XX wieku. Na modelu znaleźć można drapacze chmur, liczne budynki, a także ogromne fabryki, stacje oraz tory kolejowe.

- Mówią, że makiety kolejowe nigdy nie są skończone, ale ta jest – podkreślił muzyk. – Jest bardzo głośna, ponieważ wyposażona jest w efekty dźwiękowe – słychać odgłosy miasta i jeżdżące pociągi.

Artystę, do stworzenia tej pracy, zainspirować miały m.in. koleje amerykańskie. Jak podkreślił w rozmowie z dziennikarzem Jeremy’m Vine’m z Radia 2, prawie całą makietę zrobił sam.

- Powiedziałbym, że stworzyłem 90 proc. całości – tłumaczył Stewart. – Jedyną rzeczą, z którą nie byłem sobie w stanie poradzić, jest elektryka. Zleciłem to drugiej osobie. Wiele ludzi śmieje się z mojego hobby, ale jest ono wspaniałe – dodał muzyk.

Aktualnie makieta znajduje się na poddaszu domu Roda Stewarda w Los Angeles.

Fot. TT/RS

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry