Menu
Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla PKP PLK

Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla PKP PLK

2016-06-27

Marszałek Województwa Kujaskowo-Pomorskiego przyznał PKP Polskim Liniom Kolejowym SA nagrodę w kategorii „innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów miejskich”. Spółka została doceniona za zaangażowanie i wkład w tworzenie spójnego systemu kolei metropolitalnej oraz integracji transportowej na terenie województwa w ramach inicjatywy BiT City.

BiT City to grupa sześciu niezależnych przedsięwzięć, przeprowadzonych wspólnie przez Gminę Miasta Bydgoszcz, Gminę Miasta Toruń, Miasto i Gminę Solec Kujawski, Gminę Wielka Nieszawka i PKP Polskie Linie Kolejowe. Podczas uroczystości wręczania nagrody marszałek Piotr Całbecki podkreślił zgodną i efektywną współpracę organizacji zaangażowanych w inicjatywę.

Głównym założeniem BiT City było stworzenie systemu powiązań transportowych pomiędzy dwoma największymi miastami regionu: Toruniem i Bydgoszczą. W ramach projektu PKP PLK poprawiły standard obsługi podróżnych na czterech stacjach (Toruń Główny, Solec Kujawski, Bydgoszcz Leśna oraz Bydgoszcz Bielawy) i wybudowały dwa nowe przystanki (Bydgoszcz Błonie i Cierpice Kąkol). Powstały także nowe przejścia podziemne przy stacjach Toruń Główny i Bydgoszcz Leśna. PLK pełniły funkcję koordynatora prac.

Również w ubiegłym roku PKP Polskie Linie Kolejowe otrzymały wyróżnienie – za specjalne osiągnięcia w unowocześnianiu sieci kolejowej województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Fot, źr: PKP PLK

TAGI

infrastrukturaPKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry