Menu
Na polskie tory wyjedzie różowy Vectron. Umowa już podpisana

Na polskie tory wyjedzie różowy Vectron. Umowa już podpisana

2019-12-03

Jest różowa i będzie 50. lokomotywą Vectron na polskich torach. Umowa na dostawę pojazdu podpisana została między spółkami Laude Smart Intermodal a Siemens Mobility. Pojazd został zakupiony ze środków europejskich za pośrednictwem Centrum Projektów Transportowych UE (CUPT). 

Smart Laude International to nowy klient niemieckiego producenta Siemens Mobility. Lokomotywa, która wkrótce wyjedzie na tory, dysponować będzie mocą wyjściową 6,4 MW i osiągnie prędkość nawet 160 km/h. Jej eksploatacja możliwa będzie na torach kilkunastu państw europejskich, w tym Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii oraz Niemiec i Austrii.

Z pewnością zostanie zauważona na naszych torach, bowiem zostanie wymalowana na... różowo. Dostawa lokomotywy zaplanowana została na rok 2021.

- Nasza firma realizuje długoterminowy plan rozwoju i wprowadzi połączenie kolejowe łączące Polskę z Europą Zachodnią – mówi Marcin Witczak, Prezes Zarządu Laude Smart Intermodal S.A. - Lokomotywy Vectron są idealnym narzędziem do realizacji tego zadania. To pierwsza lokomotywa zakupiona od Siemensa, ale na pewno będzie ich więcej.

Lokomotywa Laude będzie 50. pojazdem, który wejdzie w skład istniejącej już floty Vectron w Polsce.

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry