Menu
Modernizacje w województwie warmińsko-mazurskim

Modernizacje w województwie warmińsko-mazurskim

2016-06-24

Już niedługo na Warmii i Mazurach pasażerowie będą mogli korzystać z nowych ławek, tablic informacyjnych i wiat peronowych. Wyremontowane zostaną także mosty. W sumie na zwiększenie standardu obsługi w województwie PKP Polskie Linie Kolejowe planują przeznaczyć 4 mln złotych.

W maju PLK rozpoczęły montaż osiemdziesięciu nowych gablot informacyjnych na ponad sześćdziesięciu stacjach i przystankach w warmińsko-mazurskim, między innymi w Gąsocinie, Woszczelach, Hartowcu, Iławie, Suszu oraz Ełku. Gabloty trafią także do przejść podziemnych w kolejnych dziesięciu obiektach – na przykład w Olsztynie, Ostródzie, Elblągu, Giżycku i Działdowie. Nowe wiaty staną na stacjach w Ełku, Kętrzynie, Piszu oraz Pasłęku.

Przeprowadzane obecnie prace to część szerzej zakrojonego projektu poprawy standardu obsługi pasażerów. W roku ubiegłym i na początku bieżącego PLK uzupełniły wyposażenie peronów na stacjach i przystankach w województwie – zamontowano sto sześćdziesiąt nowych ławek, sto koszy na śmieci oraz osiemdziesiąt stojaków rowerowych (między innymi w Barczewie, Braniewie, Rakowicach, Starych Juchach, Dobrocinie i Giżycku).

PLK zamierza także wyremontować dwa zabytkowe mosty kolejowe na linii nr 353 z Poznania do Skandwy – pierwszy jest zlokalizowany w okolicy Czerwonki, drugi w Olsztynie. Modernizacja mostów obejmie wszystkie niezbędne prace związane z odnowieniem konstrukcji oraz wymianą torów, ponadto w Olsztynie odbudowane zostaną wszystkie elementy ozdobne obiektu – tj. balustrady i schody. Prace rozpoczną się w lipcu i wrześniu. Zakończenie remontów przewidziano kolejno na koniec października (Czerwonka) oraz koniec listopada (Olsztyn).

 

Zdj.: PKP PLK

TAGI

PKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry