Menu
Modernizacje stacji węzłowej w Idzikowicach. Inwestycje PLK na CMK

Modernizacje stacji węzłowej w Idzikowicach. Inwestycje PLK na CMK

2017-09-08

PKP Polskie Linie Kolejowe SA ogłosiły przetarg na modernizację stacji węzłowej w Idzikowicach (woj. łódzkie) na Centralnej Magistrali Kolejowej. Modernizacja objmie zarówno kompleksową przebudowę torów, jak i wymianę sieci trakcyjnej o łącznej długości 12 km.

Inwestycja szacowana na ok. 120 mln zł pozwoli zwiększyć prędkość pociągów do ponad 200 km/h. Podniesie się także poziom bezpieczeństwa prowadzenia ruchu kolejowego, dzięki zabudowie komputerowych urządzeń sterowania. Początkowo stacja zostanie dostosowana do przejazdu pociągów o prędkości 200 km/h, zaś później do 230 km/h. Zabudowaniu ma ulec 40 nowych rozjazdów, w tym 12 rozjazdów dostosowanych do dużych prędkości (max. 250 km/h). Na terenie stacji ma również powstać nowa nastawnia wyposażona m.in. w komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Prace w Idzikowicach będą realizowane w systemie „projektuj i buduj”, wchodzącego w skład większego projektu pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II”, finansowanego z budżetowych środków. Inwestycję zaplanowano na lata 2018-2020.

To jednak nie jedyny projekt inwestycyjny PLK na CMK. W br. zarządca infrastruktury realizuje aż 5 projektów o łącznej wartości 162 mln zł. W ramach inwestycji wybudowano m.in. posterunek Pilichowice, rozpoczęto modernizację stacji Olszamowice i Włoszczowa Północ oraz wymianę sieci trakcyjnej na szlakach, w tym Idzikowice – Opoczno Południe oraz Opoczno Południe – Olszamowice. Powyższe prace trwają od marca br., zaś planowany termin ich zakończenia przypada na koniec br. Poczynione inwestycje pozwolą zwiększyć możliwości linii dla ruchu pasażerskiego, a co za tym idzie umożliwią przejazd większej liczby pociągów oraz dostosują stacje do prędkości 200 km/h, a następnie 230 km/h.

EG

 

Fot: PLK

 

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry