Menu
Modernizacja stacji w Jeleniej Górze

Modernizacja stacji w Jeleniej Górze

2016-07-19

PKP Polskie Linie Kolejowe SA zakończyły prace modernizacyjne na stacji w Jeleniej Górze. Do użytku oddano przebudowane, podwyższone perony nr 3 i 4 oraz odnowione przejście pod torami (wystrój nawiązujący do oryginalnej stylistyki stacji, nowy system odwadniania). Na stacji zamontowano windy, zadbano o funkcjonalne oświetlenie, wprowadzono odpowiednie oznakowanie, zmodernizowano zadaszenie nad zejściem z peronu czwartego i odnowiono przeszło stu czterdziesto metrową wiatę na peronie trzecim. Wiata została poddana kompleksowej renowacji, przy jednoczesny zachowaniu historycznego wyglądu jej stalowo-drewnianej konstrukcji. W najbliższej przyszłości na stacji zostaną jeszcze przebudowane perony pierwszy i drugi.

Modernizacja kosztowała 24 mln złotych. Prace przeprowadzone na jeleniogórskiej stacji to kolejny etap modernizacji trasy Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra, na którą do tej pory PKP PLK przeznaczyły już ponad 400 mln złotych. W ramach projektu przebudowano m.in. stacje Wałbrzych Miasto, Janowice Wielkie i Wojanów. Kompleksowym efektem jest skrócenie czasu przejazdu na ww trasie do dwóch godzin (o półtorej godziny krócej niż w 2010 roku).

 

Fot: PKP PLK

TAGI

infrastrukturaPKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry