Menu
Modernizacja Nadodrzanki

Modernizacja Nadodrzanki

2016-07-11

PKP Polskie Linie Kolejowe SA przeznaczyły prawie trzydzieści milionów złotych na modernizację linii nr 273, potocznie nazywanej Nadodrzanką. Prace obejmą Rzepin oraz odcinek Jerzmanice – Lubuskie – Rzepin – Drzeńsko (linie nr 821 i 822). Wykonawcą projektu jest Skanska SA.

W ramach inwestycji wymienione zostanie prawie jedenaście kilometrów torów na łącznicach kolejowych oraz na stacji Rzepin. Zaplanowano również przebudowę sieci trakcyjnej, montaż trzynastu nowych rozjazdów, naprawę trzech przejazdów kolejowo-drogowych i rewitalizację siedmiu obiektów inżynieryjnych (m.in. trzech wiaduktów i mostu). Po zakończeniu modernizacji pociągi na tym odcinku linii przyspieszą do 100 km/h (obecnie 50 km/h). Zwiększy się także komfort i wygoda pasażerów.

„Efektem będzie pozytywna zmiana w obsłudze podróżnych na peronach w Rzepinie – zapewniła Alicja Grochowiak, kierownik kontraktu w PKP Polskich Liniach Kolejowych SA. – Dwa perony zostaną podwyższone i otrzymają nową nawierzchnię. Będzie też nowe nagłośnienie i oświetlenie. Wykonane zostanie przejście pomiędzy peronami (nr 4 i nr 5) w poziomie szyn, z zabudową pochylni dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych”.

„Przed nami kilkanaście miesięcy intensywnej pracy – dodał Tomasz Rybak, Menadżer Projektu z Oddziału Kolejowego firmy Skanska. – Rozpoczynamy projektowanie inwestycji, a już we wrześniu planujemy ruszyć z robotami. Zużyjemy około tysiąca dwustu ton szyn. Będziemy korzystać z własnego sprzętu specjalistycznego, m.in. nowych bramek suwnicowych PTH-350, podbijarki torowej, pociągu sieciowego, zgrzewarki”.

Wartość projektu oszacowano na 29,26 mln złotych.

Zakończenie prac planowane jest na październik 2017 roku.

 

Fot: PKP PLK

TAGI

infrastrukturaPKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry