Menu
Modernizacja mostu kolejowego w Kluczborku

Modernizacja mostu kolejowego w Kluczborku

2016-06-13

PKP Polskie Linie Kolejowe SA planuje przebudowę mostu kolejowego nad rzeką Stobrawą. Most zapewnia przejazd osiemdziesięciu pociągów na dobę i jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania ruchu towarowego z Górnego Śląska w kierunku Poznania, portów morskich i Wrocławia. Stacja Kluczbork obsługuje też pociągi pasażerskie na trasach: Opole – Kluczbork, Lubliniec – Kępno – Ostrzeszów oraz Wrocław – Kluczbork – Lubliniec.

Modernizacja mostu zostanie przeprowadzona bez wstrzymywania ruchu pociągów. Inwestycja obejmuje wymianę wyeksploatowanych konstrukcji na jednolite żelbetonowe przęsła, położenie nowych torów, wymianę rozjazdów, prace związane z urządzeniami elektroenergetycznymi oraz sterowania ruchem kolejowym. Po modernizacji przez most będą mogły przejeżdżać składy z cięższymi niż dotychczas ładunkami, zwiększy się też przepustowość i maksymalna dopuszczalna prędkość pociągów.

Prace modernizacyjne rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, ich zakończenie zapowiedziano na październik 2017 roku. Koszt modernizacji wyniesie 8,6 mln złotych brutto. Inwestycja jest uzupełnieniem rewitalizacji przeprowadzonej na odcinkach Kalety – Kluczbork oraz Kluczbork – Ostrzeszów.

 

Zdjęcie: PKP PLK

TAGI

infrastrukturaPKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry