Menu
Modernizacja linii pomiędzy Toruniem a Olsztynem

Modernizacja linii pomiędzy Toruniem a Olsztynem

2016-07-07

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły dwa przetargi na remont linii nr 353 pomiędzy Toruniem a Olsztynem. Zmodernizowane zostaną odcinki Ostrowite – Biskupiec Pomorski – Jamielnik, a także Naterki – Olsztyn. Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 57 mln złotych.

Modernizacja obejmie przebudowę peronów na stacjach Naterki oraz Olsztyn Zachodni – pasażerowie mogą się spodziewać nowych wiat, ławek, tablic informacyjnych i oświetlenia, stacje zostaną też dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. W ramach modernizacji linii nr 352 zaplanowano wymianę torów, remont dziesięciu obiektów inżynieryjnych oraz przebudowę szesnastu przejazdów kolejowo-drogowych (na ośmiu PLK zamontuje dodatkowe urządzenia sygnalizacyjne).

W efekcie prac remontowych pociągi pasażerskie na wyżej wymienionych odcinkach będą mogły poruszać się po torach z prędkością 120 km/h, a składy towarowe – 100 km/h. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa oraz standard obsługi pasażerów.

Realizację projektów zaplanowano na lata 2016-2017.

Ogłoszone właśnie przez PLK przetargi wpisują się w szerszy plan inwestycji na trasie Poznań – Olsztyn.  W ubiegłym roku PLK wymieniły ponad osiem kilometrów torów i wybudowały czternaście rozjazdów pomiędzy Gnieznem a Trzemeszynem. Następnie PLK przeprowadziłu rewitalizację odcinka z Inowrocławia do Jabłonowa Pomorskiego: zbudowano sto siedemdziesiąt kilometrów nowych torów i siedemdziesiąt pięć rozjazdów, odnowiono szesnaście obiektów inżynieryjnych i wyremontowano pięćdziesiąt pięć przejazdów kolejowo-drogowych. Obecnie trwają też prace na odcinku Poznań Wschód – Trzemeszno. PLK planuje odnowić dziesięć stacji i przystanków. Przebudowane zostaną perony w Ligowcu, Kobylnicy, Biskupicach, Promnie, Pobiedziskach Letnisku, Pobiedziskach, Lednogórze, Fałkowie, Pierzyskach i Trzemesznie. Z kolei na sierpień zaplanowano rozpoczęcie prac na odcinku Mogilno – Janikowo. Modernizacja obejmie kompleksową przebudowę sieci trakcyjnej.

Do tej pory na remont linii z Poznania przez Toruń do Olsztyna PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły ponad 260 mln złotych.

 

Fot: PKP PLK

TAGI

infrastrukturaPKP PLKprzetargi

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry