Menu
Minister Adamczyk o modernizacji linii do Stalowej Woli

Minister Adamczyk o modernizacji linii do Stalowej Woli

2018-05-19

W czerwcu PKP Polskie Linie Kolejowe SA rozpoczną kolejny etap przebudowy stacji Stalowa Wola Rozwadów. Inwestycja odbywa się w ramach modernizacji i elektryfikacji linii nr 68 do Lublina, której wartość wynosi 367 mln zł.

– Naszym celem jest kolej bezpieczna, komfortowa i punktualna – w każdej części naszego kraju. Polska jest jedna, wierzymy, że tak samo ważne są inwestycje w infrastrukturę w dużych miastach, jak i w mniejszych. Konsekwentnie realizujemy Krajowy Program Kolejowy, dzięki któremu zmienia się oblicze transportu kolejowego w Polsce. Stalowa Wola zyska także dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas konferencji podsumowującej modernizację linii kolejowych na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów, która obyła się 18 maja br.

Prace na liniach kolejowych nr 68, 565 na odc. Lublin – Stalowa Wola Rozwadów to największy projekt ze środków programu Polska Wschodnia. Wartość inwestycji to 568,9 mln zł, z czego 393,2 mln zł ze środków PO PW.  Zakończenie prac jest planowane w II połowie 2019 r.

Zakres prac obejmuje elektryfikację linii na odcinku 105 km. To pierwsza tak duża elektryfikacja linii kolejowej od 30 lat. Dzięki inwestycji pociągi pasażerskie na linii Lublin – Stalowa Wola Rozwadów pojadą z prędkością 120 km/h.

W ramach prac powstaną dwa nowe przystanki: Zaklików Miasto i Stalowa Wola Charzewice. Zadanie obejmuje kompleksową przebudowę peronów na wszystkich stacjach i przystankach osobowych oraz dostosowanie obiektów obsługi podróżnych do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Na trasie kolejowej wyremontowane zostaną obiekty inżynierskie. Dzięki poprawie parametrów transportowych linii kolejowych 68 i 565 zwiększy się ich dostępność dla ruchu towarowego.

Modernizacja przewiduje także przebudowę 75 przejazdów kolejowo-drogowych, co przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa, zarówno w ruchu kolejowym, jak i w transporcie drogowym.

Modernizacja linii pozwoli na skrócenie czasu przejazdu w relacji Lublin – Stalowa Wola o ok. 20 min, z ok. 1h 45 min obecnie do ok. 1h 25 min dla pociągów regionalnych oraz o ok. 15 min z ok. 1 h 20 min do ok. 1 h 05 min dla pociągów międzyregionalnych.

 

TAGI

Andrzej AdamczykinfrastrukturaMinisterstwo InfrastrukturyPKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry