Menu
Mieszkania PLUS na gruntach PKP

Mieszkania PLUS na gruntach PKP

2018-03-20

PKP przygotowuje wykaz gruntów zlokalizowanych w miejscowościach, które są zamieszkałe przez mniej niż 20 tys. osób. Samorządy mają ocenić, czy grunty nadają się pod budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Po opracowaniu wykazu PKP przekaże go do Krajowego Zasobu Nieruchomości, czyli do bazy państwowych działek, które mają zostać przeznaczone pod budowę mieszkań w ramach rządowego programu. Prezes PKP Krzysztof Mamiński poinformował, że nieruchomości spełniających oczekiwania Krajowego Zasobu Nieruchomości, które należą do kolei i nadają się pod budowę mieszkań, jest bardzo dużo. Mamiński przypomniał, że PKP przekazały na potrzeby programu Mieszkanie Plus już 238 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 600 hektarów i wartości ponad mld zł.

PKP SA jest jednym z większym właścicieli nieruchomości w Polsce. Nieruchomości te można w różny sposób zagospodarować. Jednym z pomysłów jest komercjalizacja i budowa biurowców, hoteli czy mieszkań. Te inwestycje mają być długotrwałymi źródłami przychodu dla PKP – powiedział na konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

 

RS
Fot. Shutterstock.com

TAGI

Andrzej BittelKrzysztof MamińskiPKP SA

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry