Menu
KZN rozszerza system zarządzania jakością

KZN rozszerza system zarządzania jakością

2018-05-15

Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów”, lider Grupy KZN Bieżanów, zostały scertyfikowane za zgodność z normami ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015. W ten sposób skontrolowany, odnowiony i rozszerzony został cały System Zarządzania Biznesem spółki.

Certyfikat ISO 9001:2015 stanowi rewizję i rozszerzenie dotychczas posiadanej i spełnianej przez spółkę normy ISO 9001:2008 w zakresie projektowania i produkcji nawierzchni szynowych, konstrukcji stalowych związanych z infrastrukturą szynową oraz specjalistycznych wagonów z uchylną platformą transportową. Natomiast certyfikat potwierdzający zgodność procesów biznesowych z ISO 14001:2015 i dotyczący zarządzania środowiskowego spółka KZN „Bieżanów” uzyskała po raz pierwszy.

– Pokazuje on, że jako odpowiedzialna firma kładziemy nacisk nie tylko na optymalizację i unowocześnienie produkcji, ale również na stałe obniżanie uciążliwości procesów wytwórczych dla otoczenia – mówi Rafał Leszczyński, prezes krakowskiej spółki i grupy kapitałowej. – Zgodnie z oceną jednostki certyfikującej zarządzanie procesami biznesowymi w KZN „Bieżanów” spełnia międzynarodowe normy i standardy obowiązujące w organizacjach produkcyjnych.

Prócz ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015 polityka zarzadzania jakością KZN opiera się także na zasadach wynikających z normy IRIS (International Railway Industry Standard), potwierdzającej najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa w kolejnictwie.

– Już niedługo przystąpimy także do odnowienia posiadanego przez nas certyfikatu IRIS 02:2009; który niedawno został zrewidowany i zaczął funkcjonować pod nazwą ISO/TS 22163:2017 – akcentuje Leszczyński. – To pokazuje, że wysokie wymagania w zakresie jakości idą w parze z technologicznym rozwojem firmy. I tak pojmowaną politykę jakości chcemy rozwijać w całym holdingu w ramach wymiany doświadczeń, dzielenia się dobrymi praktykami oraz systemu audytów – kończy prezes zarządu Grupy KZN Bieżanów.

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

akceptuję czytaj więcej
do góry
grupa MTMrealizacja: