Menu
Krótsza podróż z Warszawy do Wrocławia, Katowic i Krakowa

Krótsza podróż z Warszawy do Wrocławia, Katowic i Krakowa

2016-05-24

Na odcinku Biała Rawska – Strzałki trwa właśnie przebudowa aż szesnastu obiektów inżynieryjnych: dwóch mostów, sześciu wiaduktów oraz ośmiu przepustów kolejowych. W wyniku prac podjętych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dopuszczalna prędkość pociągów na wyżej wymienionym odcinku zwiększy się ze 160 km/h do 200 km/h. Inwestycja wpisuje się w szerszy plan przebudowy i modernizacji infrastruktury kolejowej, w efekcie którego do końca roku 2017 podróże z Warszawy do Wrocławia, Katowic czy Krakowa staną się znacznie szybsze.

Wczoraj rzecznik prasowy PKP PLK poinformował, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. W toku jest kompleksowa przebudowa mostów nad rzekami Białką (Porady Górne) i Rylką (Zuski). Obecnie wykonano już nowe fundamenty pod jednym torem, trwają zbrojenia i betonowanie podpór, a w najbliższym czasie rozpocznie się montowanie przęseł. Analogiczne prace zostaną wykonane dla obiektów pod drugim torem. Inne obiekty objęte planem przebudowy to m.in. wiadukty kolejowe nad drogami łączącymi Rosławice i Białą Rawską, Sańbórz ze Strzałkami oraz wiadukt łączący Zuski z drogą wojewódzką nr 707.

Prace na odcinku Biała Rawska – Strzałki są finansowane ze środków krajowych. Koszt inwestycji wynosi ponad 29 mln złotych netto. Zakończenie modernizacji zaplanowano do końca bieżącego roku.

 

Zdjęcie: PKP PLK

TAGI

PKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry