Menu
Krótsza podróż z Krakowa do Zakopanego

Krótsza podróż z Krakowa do Zakopanego

2016-05-30

W wyniku plac modernizacyjnych zaplanowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe skróceniu ulegnie podróż z Krakowa do Zakopanego. Place modernizacyjne obejmują dwie duże inwestycje: zaprojektowanie nowego toru, mostu i przystanki kolejowego w Suchej Beskidzkiej oraz budowę łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki.

Przystanek kolejowy w Suchej Beskidzkiej

To inwestycja oszacowana na 42 mln złotych. Nowy przystanek będzie miał dwustumetrowy peron, oświetlenie, system oznakowania, tablice informacyjne oraz windy (dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności). Inwestycja obejmuje modernizację przejazdów kolejowo-drogowych, budowę parkingu, murów oporowych i mostu na rzece Stryszawce, a także montaż urządzeń sterowania ruchem kolejowym, urządzeń teletechnicznych oraz elektroenergetycznych. Prace zakończą się jeszcze w 2016 roku.

Łącznica Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki

Budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki zapewni bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem a Skawiną, Zakopanem oraz Oświęcimiem. Obecnie trwa montaż przęseł. Łącznice podtrzyma trzydzieści filarów o charakterystycznym kształcie kielicha. Najwyższa podpora łącznicy (od strony ul. Romanowicza) będzie miała około czternastu metrów. Zakończenie prac zaplanowano na czwarty kwartał 2017 roku. Wartość inwestycji wynosi ok. 258 mln złotych brutto. Projekt ubiega się o finansowanie przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Zdjęcie: PKP PLK

TAGI

infrastrukturaPKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry