Menu
IV Pakiet Kolejowy wyzwaniem dla Polski i Europy

IV Pakiet Kolejowy wyzwaniem dla Polski i Europy

2017-06-09

7 czerwca 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło wzięła udział w Regionalnej Konferencji nt. Jednolitego Obszaru Kolejowego (Single European Railway Area Conference Central) w Berlinie.

Dyskusja uczestników konferencji skupiała się wokół części technicznej IV Pakietu Kolejowego, czyli m.in. projektów dyrektyw dotyczących interoperacyjności systemu i bezpieczeństwa kolei w Unii Europejskiej. Prace nad nowymi przepisami toczą się w Parlamencie Europejskim.

– IV Pakiet Kolejowy to jedna z największych od lat i kompleksowa zmiana prawa unijnego w obszarze transportu kolejowego. Dostrzegamy w nim szanse dla rozwoju tej branży, ale także wyzwania, z którymi będą musieli zmierzyć się zarówno przedsiębiorcy, jak i instytucje krajowe i europejskie – powiedziała podczas inauguracji konferencji wiceminister Skrzydło.

Wiceminister podkreśliła, że dużej uwagi wymagają propozycje nowych przepisów dotyczące wstecznego stosowania Technicznych Specyfikacji Interoperacyjności (TSI). Zauważyła, że niezbędne jest wypracowanie rozwiązań zapewniających uwzględnienie specyfiki każdego z państw członkowskich UE.

Konferencja adresowanabyła do przedstawicieli branży kolejowej i państw członkowskich z Europy Środkowej – Austrii, Czech, Niemiec, Polski i Szwajcarii. Jest to jedna z konferencji organizowanych w czterech regionach UE, których kulminacją będzie tzw. konwencja SERA (Single European Railway Area Convention). Organizatorami są Agencja Kolejowa Unii Europejskiej i Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu.

 

Fot: MIB

TAGI

Ministerstwo Infrastruktury i BudownictwaUE

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry