Menu
InnoTrans 2016. Święto kolejnictwa

InnoTrans 2016. Święto kolejnictwa

2016-09-27

Targi InnoTrans są jednym z najważniejszych wydarzeń międzynarodowego rynku kolejowego. To właśnie na nich spotykają się oficjele z całego świata, specjaliści, konstruktorzy, projektanci oraz przedstawiciele firm związanych z transportem szynowym. Podczas tegorocznej edycji targów, odbywającej się w Berlinie w dniach 20-23 września, największy nacisk położono na cyfryzację, modernizację, rozwój ekologicznych środków transportu oraz łączenie usług biletowych – wszystkie te działania mają prowadzić do zwiększenia mobilności oraz swobody przepływu ludzi i towarów na wspólnym europejskim rynku.

Znaczenie mobilności dla rynku kolejowego podkreślił Minister Federalny Alexander Dobrindt, który na uroczystości inaugurującej targi powiedział: „Znajdujemy się na progu historycznej innowacji – wieku cyfryzacji, danych i sieci. Na targach InnoTrans branża pokazuje, że może sprostać temu wyzwaniu. Warunki są tak dobre, jak nigdy dotąd, a zwrotnice polityczne przestawione: inwestujemy, modernizujemy, poddajemy cyfryzacji. W ten sposób tworzymy warunki, dzięki którym środki transportu szynowego utrzymują wiodącą rolę w zakresie innowacji i mogą dokonać przeskoku do Mobilności 4.0, do szyny cyfrowej”.

W berlińskich targach zaprezentowało się blisko trzy tysiące wystawców z sześćdziesięciu krajów, w tym osiemdziesięciu z Polski. Wśród nich nie mogło zabraknąć Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Współwystawcami na stoisku Izby (hala 11.2, stoisko 201) było piętnaście firm członkowskich: WOLTAN Sp. z o.o., PROTEKTEL Sp.J., KUŹNIA OSTRÓW WLKP Sp. zo.o., ASTAT Sp. z o.o., ROGUM KABLE Sp. z o.o., SSK Rail Sp. z o.o., KUCA Sp. z o.o., MODUS SA, H.CEGIELSKI FPS, FAMOR SA, COVER Radosław Grunwald, VECOM Polska Sp. z o.o., Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o., GRUPA ELEKTROWNIA CHORZÓW, Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.

Z prawdziwą dumą reprezentowaliśmy polskie firmy na międzynarodowym rynku kolejowym. Na naszym stanowisku mieliśmy przyjemność gościć Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Witolda Słowika, Prezesa Zarządu PKP SA Mirosława Pawłowskiego, Prezesa Zarządu PKP PLK SA Andrzeja Pawłowskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Stoisko Izby zostało również wyznaczone na miejsce podpisania memorandum dotyczącego współpracy pomiędzy PKP PLK SA a litewskim zarządcą infrastruktury kolejowej AB LG.

Targi odwiedziło prawie sto pięćdziesiąt tysięcy zwiedzających ze wszystkich kontynentów. Szczególnie cieszy olbrzymia frekwencja na stanowisku Izby oraz zainteresowanie okazywane polskim wystawcom – to niezaprzeczalny dowód na to, jak prężnie rozwija się nasz przemysł kolejowy i jak wiele jeszcze możemy osiągnąć.

Do zobaczenia za dwa lata na kolejnej edycji targów InnoTrans!

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry