Menu
II etap przetargu na budowę dodatkowych przystanków PKM

II etap przetargu na budowę dodatkowych przystanków PKM

2016-06-30

Pomorska Kolej Metropolitalna ogłosiła drugi etap przetargu na budowę przystanków PKM Gdynia Karwiny oraz PKM Gdynia Stadion, zlokalizowanych przy linii kolejowej 201: Gdynia – Kościerzyna. Zaproszenie do składania ofert otrzymały firmy, które uzyskały pozytywną ocenę w pierwszym etapie przetargu:

 1. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o. o.,
 2. Trakcja PRKiL SA,
 3. Konsorcjum: Poltores Sp. z o. o., Construcciones Rubau SA, Rover Alcisa SA,
 4. Konsorcjum: Aldesa Construcciones Polska Sp. z o. o., Aldesa Construcciones SA,
 5. Konsorcjum: BETONOX Construction Sopot SA Sp. k., Zakład Automatyki i Telekomunikacji Sp. z o. o.,
 6. Konsorcjum: Budimex SA, Ferrovial Agroman SA,
 7. Konsorcjum: Firma Budowlano-Drogowa MTM SA, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe RAJBUD Sp. z o. o.,
 8. Konsorcjum: NDI SA, Sopot, NDI Sp. z o. o.

Stworzenie dodatkowych przystanków odbędzie się w ramach projektu finansowanego przez Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Początkowo inwestycja obejmowała budowę wyłącznie osiemnastokilometrowej linii kolejowej na odcinku Gdańsk Wrzeszcz – Rębiechów oraz ośmiu nowych przystanków. Kiedy jednak udało się uzyskać zwiększenie unijnego dofinansowania i zgodę Komisji Europejskiej, władze samorządowe wraz z Pomorską Koleją Metropolitalną zdecydowały o budowie dodatkowych trzech przystanków na trasie Gdynia – Kościerzyna, te przystanki to: Gdańsk Osowa, Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion. Przystanek Gdańsk Osowa zbudowano i oddano do użytku już w grudniu 2015 roku. Pozostałe dwie inwestycje, ze względu na specyficzną lokalizację, wymagają bardziej szczegółowych i czasochłonnych uzgodnień technicznych z PKP PLK, czyli zarządcą linii 201.

Pierwszy etap przetargu Pomorska Kolej Metropolitalna ogłosiła w grudniu 2015 roku. W konkursie udział wzięło dziewięć firm i konsorcjów, z których po drobiazgowej ocenie wybrano ośmiu potencjalnych wykonawców. Zakwalifikowane do drugiego etapu firmy mogą składać oferty do 9 sierpnia 2016 roku. W postępowaniu przetargowym przewidziano dwa kryteria weryfikacji – cena (90%) i skrócenie terminu wykonania zamówienia (10%). Termin rozstrzygnięcia drugiego etapu przetargu i podpisania umowy wyznaczono na jesień 2016 roku, wtedy też rozpocznie się budowa przystanków. Ich oddanie do użytku planowane jest na drugą połowę 2017 roku.

Pełna nazwa zamówienie brzmi następująco: „Zaprojektowanie i budowa trzech przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przy linii kolejowej nr 201: Gdańsk Osowa, Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion – w zakresie przystanków Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion oraz przebudowa układu torowego linii kolejowej nr 201 na wysokości nowoprojektowanych przystanków Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion wraz z budową urządzeń zapewniających bezpieczną obsługę podróżnych, w tym w tym osób niepełnosprawnych, przy jednoczesnym umożliwieniu przewozu ładunków ponadgabarytowych”.

 

Fot.: PKM

TAGI

Pomorska Kolej Metropolitalnaprzetargi

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry