Menu
ELESTER-PKP już po raz trzeci zdobywcą Złotego Medalu

ELESTER-PKP już po raz trzeci zdobywcą Złotego Medalu

2017-05-19

Podczas zbliżających się Targów Energetyki EXPOPOWER 2017 spółka ELESTER-PKP zostanie  uhonorowana Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Eksperci docenili znacznie innowacji i postępu, jaki dokonuje się w sektorze elektroenergetyki kolejowej. Tegoroczna nagroda przyznana zostanie spółce za konstrukcję nowoczesnego sterownika programowalnego CZAT7. Jest to jedyny Polski sterownik zgodny z normą IEC 61850 realizujący funkcję automatyki polowej i zabezpieczeniowej w systemach zasilania sieci trakcyjnej prądem stałym. Godnym podkreślenia jest fakt, że sterowniki z rodziny CZAT są od lat najczęściej wybieraną automatyką zabezpieczeniową rozdzielni prądu stałego w naszym kraju. 

Nowy sterownik CZAT7 jest innowacyjnym rozwiązaniem w branży automatyki dedykowanym gównie dla obiektów elektroenergetyki transportu szynowego. Urządzenie to odpowiedzialne jest za proces bezpiecznego sterowania zasilaniem sieci trakcyjnej, pozwalając na sprawne podróżowanie pociągami oraz tramwajami w Polsce. Nowością technologiczną reprezentowaną przez CZAT7 jest zaimplementowanie w sterowniku stosu protokołów komunikacyjnych oraz struktur logicznych zgodnych z normą IEC 61850. Pozwala to na zmianę sposobu przesyłania informacji wewnątrz stacji elektroenergetycznej oraz do systemu nadzoru. Rozwiązanie to stanowi rewolucję w projektowaniu i budowie układów telemechaniki stacji zasilających, podnosząc znacząco bezpieczeństwo pracy tych obiektów oraz zwiększając pewność zasilania pojazdów szynowych. Nowy sterownik CZAT7 otwiera również nieosiągalne wcześniej możliwości tworzenia cyfrowych podstacji trakcyjnych.

Otrzymanie Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER 2017 stanowi już trzecią nagrodę poznańskiej wystawy w dorobku ELESTER-PKP. Poprzednie wyróżnienia spółka otrzymała w roku 2011 za skonstruowanie licznika energii prądu stałego zasilanego z napięcia mierzonego. Licznik energii LE3000plus był pierwszą w kraju konstrukcją licznika energii przeznaczoną na pojazdy szynowe, pozwalającą przewoźnikom kolejowym na pomiar rozliczeniowy energii trakcyjnej. Pierwszą nagrodę MTP spółka otrzymała w 2008 roku za innowacyjny, jak na ówczesne czasy, elektroniczny system stacyjny, obsługujący zasilanie trakcji elektrycznej. System ten oparty był na poprzednich generacjach sterownika CZAT.

ELESTER-PKP to jedna z czołowych firm dostarczających różnorodne systemy automatyki na rynek transportu szynowego w Polsce. Specjalizuje się w tworzeniu złożonych systemów sterowania i nadzoru dyspozytorskiego oraz systemów sterowania ruchem kolejowym (SRK). Warto zaznaczyć, że większość centrów zdalnego sterowania elektroenergetyką kolejową i tramwajową w kraju została zaprojektowana i wykonana właśnie przez ELESTER-PKP. Firma od lat konstruuje innowacyjne urządzenia oraz realizuje pionierskie w skali kraju projekty. Jednym z ciekawszych wyzwań ostatniego roku było zaprojektowanie i wykonacie nowego rodzaju obiektu elektroenergetycznej infrastruktury kolejowej – kabiny połączenia poprzecznego (KPP), która pozwala na poprawę parametrów zasilania trakcji 3kV.

 

Źródło: ELESTER-PKP

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry