Menu
Dymisja Piotra Stommy została przyjęta. Minister Andrzej Adamczyk odpowiedzialny za kolej

Dymisja Piotra Stommy została przyjęta. Minister Andrzej Adamczyk odpowiedzialny za kolej

2016-08-31

Premier Beata Szydło przyjęła dymisję wiceministra Piotra Stommy. Rezygnacja była osobistą decyzją wiceministra. Do czasu wskazania jego następcy za kolej odpowiadać będzie minister transportu i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Piotr Stomma został powołany na stanowisko wiceministra odpowiedzialnego za kolej w listopadzie 2015 roku. Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Z Ministerstwem Transportu związany od roku 1990. Pełnił między innymi funkcje podsekretarza stanu oraz dyrektora departamentu. W 2002 roku został głównym specjalistą w Departamencie Kolejnictwa Ministerstwa Infrastruktury, w latach 2005 – 2006 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa, a od listopada 2007 roku – w Ministerstwie Transportu. Po złożeniu dymisji udał się na zaplanowany wcześniej urlop wypoczynkowy.

Biuro prasowe Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zapewniło, że dymisja wiceministra Stommy nie wpłynie na bieżącą działalność spółek kolejowych. Do czasu powołania jego następcy minister Adamczyk będzie nadzorował zarówno kolej, jak i Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

TAGI

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry