Menu
Delegacja Kolei Azerbejdżanu odwiedziła PKP SA

Delegacja Kolei Azerbejdżanu odwiedziła PKP SA

2016-08-19

Polskie Koleje Państwowe SA miały przyjemność gościć delegację Kolei Azerbejdżanu. Podczas dwudniowej wizyty (17-18 sierpnia 2016 roku) zagraniczni goście zwiedzili między innymi obiekty przeładunkowe Ekoterminalu i stacji PKP LHS w Sławkowie, czyli wysunięte najdalej na zachód europejskie terminale przeładunkowe, które obsługuje linia szerokotorowa.

Przedstawiciele PKP SA, PKP CARGO SA, PKP Cargo Connect oraz PKP LHS rozmawiali z delegacją azerską o możliwej współpracy w kolejowym tranzycie towarów z Bliskiego Wschodu, Kaukazu oraz Chin. Podczas specjalnie przygotowanego spotkania naukowcy z Politechniki Poznańskiej zaprezentowali zagranicznym gościom autorski system automatycznej zmiany rozstawu kół z europejskiego na tzw. szeroki (z 1435 mm na 1520 mm) i odwrotnie. System opracowany przez polskich naukowców umożliwia zamianę rozstawu kół w trakcie biegu pociągu. To innowacyjne rozwiązanie ma szansę poprawić efektywność, prędkość i rentowność transportu kolejowego na wschód.

Współpraca Grupy PKP oraz Kolei Azerbejdżanu rozpoczęła się podczas spotkania OSŻD w maju tego roku. Miesiąc później, w czerwcu, minister Piotr Stomma wraz z przedstawicielami PKP złożył wizytę w Baku. „Bardzo nas cieszy, że nie są to kurtuazyjne wizyty, lecz bardzo konkretne rozmowy, dotyczące współpracy pomiędzy spółkami, stawek czy szczegółowych zapisów umów” – powiedział Michał Beim, Członek Zarządu PKP SA odpowiedzialny za strategię. Zaznaczył, że Koleje Azerbejdżanu intensywnie rozwijają swoją infrastrukturę, inwestują w tabor i interesują się obsługą tranzytu towarów wysyłanych z Chin, Turcji, krajów Zatoki Perskiej, Azji Środkowej oraz Iranu. „Dlatego spółki Grupy PKP widzą potrzebę współpracy z kolejami azerskimi, przede wszystkim w udostępnianiu zarówno linii szerokotorowej, jak też terminali przeładunkowych” – dodał Michał Beim. Według Beima dzięki otwarciu na rynki azjatyckie i bliskowschodnie Polska może stać się kolejowymi wrotami, łączącymi Wschód z Europą Zachodnią.

 

Fot: PKP SA

TAGI

LHS PKPPKP CARGOPKP SA

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry