Menu
CPK zarejestrowana jako spółka. Ma też zarząd

CPK zarejestrowana jako spółka. Ma też zarząd

2018-12-05

Jacek Bartosiak jako prezes oraz Piotr Malepszak, Dariusz Sawicki i Michał Wrona jako trzej wiceprezesi zarejestrowanej w piątek spółki celowej. Taki skład ogłoszono wczoraj na konferencji prasowej.

Zarejestrowano zatem w KRS Spółkę, która ma opracować i wdrożyć plan budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Nazwiska członków zarządu ogłosił Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. budowy CPK.

Prezesem spółki celowej został Jacek Bartosiak, ekspert ds. geopolityki i strategii, adwokat, który wcześniej pracował nad wizją CPK w zespole doradczym Mikołaja Wilda.

Piotr Malepszak jest uznanym ekspertem rynku kolejowego, który dotychczas pełnił m.in. funkcje wiceprezesa Kolei Dolnośląskich i dyrektora w PKP PLK. W spółce CPK będzie odpowiedzialny za wybudowanie 1300 km nowych linii kolejowych, zintegrowanych z nowym węzłem komunikacyjnym, jakim będzie CPK.

W zarządzie znalazł się też ekspert sektora lotniczego – Dariusz Sawicki, który prowadzi własną praktykę konsultingową, brał udział w projektach przebudowy lotniska Heathrow w Londynie i planowaniu nowego terminala w Sao Paulo. Wcześniej pracował m.in. w liniach Lotniczych LOT (był dyrektorem ds. restrukturyzacji). Współpracuje z ULC, jest też wykładowcą na Uczelni Łazarskiego.

Michał Wrona to natomiast ekspert z zakresu bankowości inwestycyjnej. W Spółce zajmie się z kolei kwestiami związanymi z finansowaniem inwestycji (wstępny plan nie wyklucza skorzystania z formuły PPP). Od ubiegłego roku jest dyrektorem w Pekao Banku Inwestycyjnym, a od wielu lat związany jest z UniCredit CAIB Poland (przejętym kilka lat temu przez Pekao).

Na pytanie o koszty funkcjonowania spółki, która w przyszłym roku ma się zająć opracowaniem planu i harmonogramu inwestycji, a docelowo ma zatrudnić do kilkudziesięciu osób, minister Wild odpowiada, że zastosowane zostaną znowelizowane przepisy ustawy kominowej.

 

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry