Menu
Bezpieczny przejazd z Izbą Kolei

Bezpieczny przejazd z Izbą Kolei

2019-05-24

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, wspólnie z PKP PLK SA, zorganizowała szkolenie dotyczące bezpieczeństwa dla firm zrzeszonych w samorządzie .

Pomysł zrodził się ponieważ każdy z nas, kierujący pojazdem w pracy i po pracy, narażony jest na niebezpieczeństwo podczas pokonywania skrzyżowań drogi z torami kolejowymi. Mimo zabezpieczeń i oznakowania, przejazd przez tę strefę należy do kategorii niebezpiecznych. Ostatnie, tragiczne wypadki na przejazdach kolejowych uświadamiają, że nawet doświadczeni kierowcy nie zawsze wiedzą jak postępować właściwe aby ocalić życie.

Prowadzącym szkolenie był Dyrektor Biura Bezpieczeństwa PKP PLK SA – Włodzimierz Kiełczyński, który w sposób praktyczny, oparty na historycznych i prawdziwych przykładach  pokazał zagrożenia i skutki zdarzeń pojawiających się podczas przejazdu przez kolejowy przejazd różnych kategorii. Uczetsnicy uzsykali zatem wiedzę o tym jak właściwie zachować się gdy opuszczone zostaną rogatki i co zrobić nie mając pewności co oznacza sygnalizacja przed przejazdem.

TAGI

PKP PLK

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry