Menu
 ÖBB i wiedeński rząd chcą usprawnić kolej w mieście

ÖBB i wiedeński rząd chcą usprawnić kolej w mieście

2019-12-03

Austrian Federal Railways oraz przedstawiciele władz Wiednia chcą usprawnić transport kolejowy w mieście i okolicy. Ogłoszony przez nich pakiet działań wart jest 2 mld euro.

Dotychczas rząd federalny pokrywał 80 proc. kosztów inwestycji w infrastrukturze kolejowej. Jakie środki zostaną przeznaczone na działania w najbliższej przyszłości? Negocjacje z rządem rozpoczną się w 2020 r.

W planach jest modernizacja linii Vienna Meidling – Mödling, aby wprowadzić tam 12 dodatkowych pociągów S-Bahn na godzinę. Na wspomnianej trasie powstaną również dwie nowe stacje.

Na linii miejskiej S-Bahn z Floridsdorf do Meidling zmodernizowanych zostanie 12 stacji Austrian Federal Railways. Sama linia wyposażona zostanie w Europejski System Sterowania Pociągiem poziomu 2. Perony zaś wydłużone będą do 220 m.

Znajdująca się w Floridsdorfie zajezdnia zostanie powiększona, by pomieścić do 40 dodatkowych pociągów EMU.

W Aspern Nord powstanie dodatkowy tor postojowy, co pozwoli zwiększyć częstotliwość przejazdu pociągów na linii S80 – przez stację dworca centralnego we Wiedniu do Hütteldorf, w odstępach co 15 minut.

Drugi tor powstanie także na linii S45 między Penzing a Hütteldorf, w Baumgarten zaś zbudowana zostanie nowa stacja. Dzięki temu pociągi odjeżdżać będą z częstotliwością co 7,5 minuty.

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry