Menu
Amerykańscy lotnicy uratowali młodą Polkę w pociągu

Amerykańscy lotnicy uratowali młodą Polkę w pociągu

2018-03-22

W trakcie podróży pociągiem po Polsce dwaj amerykańscy żołnierze, którzy na co dzień służą w szwadronie ekspedycyjnym meteo w niemieckim Wiesbaden, natrafili na młodą dziewczynę, która nagle omdlała.

Żołnierze przebywali w Polsce na przepustce. Starszy lotnik Angelo Flores, zanim trafił do służb wsparcia meteorologicznego, służył jako technik medyczny w lotnictwie. Wiedział, jak pomóc omdlałej dziewczynie. Sierżant Daniel Webb poszedł w tym czasie po szklankę wody.

– Każdy na moim miejscu zrobiłby to samo – dodaje skromnie Angelo Flores. Mężczyzna ułożył kobietę w bezpiecznej pozycji i zaczął ją cucić. – W pociągu panował zaduch, więc otworzyłem okno, żeby dziewczyna zaczerpnęła świeżego powietrza. W tym czasie Webb starał się pomóc jej odzyskać przytomność. Po chwili była w stanie napić się wody – uzupełnia historię Flores.

Maszynista zatrzymał pociąg, a Webb wyszedł z dziewczyną na zewnątrz. Siedział przy niej na ławce do czasu pojawienia się karetki. Kiedy poszkodowaną zabrała ekipa pogotowia ratunkowego, żołnierze pojechali dalej. Nikt pewnie nie usłyszałby o tej historii, gdyby nie ciekawe zrządzenie losu.

Tydzień po incydencie żołnierzy wezwał przełożony jednostki. Okazało się, że ktoś z pociągu zapamiętał naszywki z ich mundurów i pomógł wyśledzić, gdzie stacjonują bohaterscy żołnierze. Zainteresowany ich odnalezieniem był ojciec uratowanej kobiety – wysokiej rangi oficer polskiej armii, który koniecznie chciał uścisnąć dłonie bohaterom, którzy pomogli jego córce.

RS
Fot. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej - www.defense.gov

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry