Menu
145-lecie najstarszej polskiej szkoły kolejowej

145-lecie najstarszej polskiej szkoły kolejowej

2018-05-29

Z przyjemnością zapraszamy na niezwykłe wydarzenie – już 8 czerwca Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego, czyli dawna „Kolejówka”, będzie obchodziła jubileusz 145-lecia istnienia.

Technikum jest najstarszą średnią szkołą techniczną w Polsce. Od początku istnienia szkoła była związana z dziejami kolei żelaznych. Jej absolwenci, cenieni fachowcy, od blisko stu pięćdziesięciu lat przyczyniają się do kształtowania rozwojowego, nowoczesnego wizerunku transportu szynowego w Polsce.

Patronem szkoły jest inż. Stanisław Wysocki – projektant, budowniczy i administrator pierwszej linii kolejowej w Królestwie Polskim, czyli „Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej”. Obecnie to linia Warszawa – Skierniewice – Piotrków Trybunalski – Częstochowa – Zawiercie – Maczki k. Katowic. 

W ramach obchodów jubileuszu 145-leciem szkoły odbędzie się m.in.:
          Godz. 8.00 – Msza św. w Kościele Parafialnym przy ul. Opaczewskiej w Warszawie
          Godz. 10.00 – Uroczyste spotkanie w auli
          Godz. 12.00 – Zwiedzanie Szkoły

 

INNE Z KATEGORII "aktualnosci"

Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
 2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
 3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
 4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
  a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
  b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
 8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

AKCEPTUJĘ
do góry